podaruj komuś walizkę pełną prezentów…

podaruj komuś walizkę pełną prezentów…


Walizka (poza 2 ćwiekami) wykonana jest z papieru.
Ponieważ sezon wakacyjny już blisko, to zdradzam jak ją wykonać!

Należy wyciąć elementy według poniższych schematów:
(linie wewnętrzne są miejscami zagięcia papieru)

– korpus walizki (wymiary podane są w cm)

 

– dodatki zewnętrzne

 

– wewnętrzna kieszeń

 

Gotowe elementy po wycięciu.

Zaginamy korpus walizki wzdłuż linii.Smarujemy klejem małe elementy – tak jak na zdjęciu.


Sklejamy od wewnętrznej strony.Tak samo postępujemy w przypadku drugiej pary.Wybieramy pasek o długości 5cm, w celu zamontowania w nim ćwieków. Dla ułatwienia sobie zadania można wykonać wcześniej nakłucia igłą.Gotowy element wyginamy – formując rączkę walizki.

Smarujemy klejem inaklejamy na górę walizki – zobacz zdjęcie.

Wybieramy długie paski – zwracając uwagę na to, iż jeden z końców jest zaokrąglony.
Przyklejanie zaczynamy od płaskiego końca!Mocujemy mniej więcej 2/3 wysokości ruszającego się elementu walizki (zobacz zdjęcie) i oklejamy w koło.Końcówki paska (wystającej po za górną część walizki) nie smarujemy klejem, taśma czy innym preparatem klejącym.Wybieramy element imitujący zapięcie.Jeśli ktoś ma problem z posługiwaniem się skalpelem, przy tak małych elementach- może go np. zastąpić elementami z zepsutego stanika;)Nasuwamy element na wystająca część paska.Z drugim postępujemy identyczni.Wybieramy elementy 3/4 koła (6 sztuk)I zagniatamy wzdłuż linii.4 elementy przyklejamy w narożnikach z tyłu walizki.

2 pozostałe z przodu – w dolnych narożnikach.
Należy zwrócić uwagę na to, by nie skleić otworu (zobacz zdjęcie).Wybieramy 2 połówki koła,i zaginamy.Przyklejamy je z przodu w górnych narożnikach (zobacz zdjęcie).Ćwiartki koła przyklejamy z przodu (w górnych narożnikach), na ruchomej części.Do zapięcia walizki potrzebny będzie kawałek  rzepa.Wycinamy z niego elementy nie szersze niż 1cmPrzyklejamy najpierw do nieruchomej części paska (zobacz zdjęcie).Nakładamy klej,i przyklejamy ruchomą cześć paska.
Paski należy dość solidnie przytrzymać i poczekać z otwieraniem rzepa do całkowitego wyschnięcia kleju! (można więc tą czynność pozostawić sobie na koniec).Wewnętrzna kieszonka.
Zaginamy wzdłuż linii.Sklejamy boczne elementy z dolnym paskiem – jak na zdjęciu.Po czym całość smarujemy klejem,i wklejamy wewnątrz walizki.Walizka gotowa – w swej surowej postaci.

W tej wersji moja walizka została wytuszowana po brzegach złotym tuszem, ozłociłam klamerki i pomalowałam paski w róże.

Oczywiście co człowiek to własna wizja;)
Na spotkaniu „uscrapowani” wykonałyśmy wersję podróżniczą

Comments are closed.